Machinebouwer Ystral legt tijdens Powtech het accent op het energetische besparingspotentieel van zijn Conti-TDS meng- en dispergeersysteem.
“Vergeleken met conventionele oplossingen zoals roerwerken ligt het energieverbruik bij dispergeersystemen aanzienlijk lager”, zegt Hans-Joachim Jacob, senior proces engineer bij Ystral. “Dat is te danken aan de procesintensiteit en de implementatie van processen buiten het mengvat.”
Conti-TDS
Op Powtech presenteert het familiebedrijf het Conti-TDS meng- en dispergeersysteem. Het bevochtigings- en mengproces is geconcentreerd in een dispergeerzone met een effectief volume van slechts een kwart liter. Vergeleken met een conventioneel roerwerk heeft de Conti-TDS een ongeveer 30.000 keer hoger volume-specifiek vermogen. Het rotor-statorsysteem realiseert bovendien duizendmaal hogere schuifkrachten. De verblijftijd is extreem kort, waardoor slechts een fractie van de energie nodig is vergeleken met een conventioneel systeem.
Ystral is gevestigd in Ballrechten-Dottingen bij Freiburg (Duitsland) en telt in totaal bijna 300 medewerkers.