Tijdens de Week van de Procestechniek, in de meeste regio’s gehouden van 21 tot en met 25 januari, bezochten in totaal bijna 5000 leerlingen van 130 vmbo-scholen samen meer dan 140 bedrijven in het hele land.
De Zaandijkse jeugd beleefde een ‘vette’ dag bij een leverancier van oliën en vetten voor de voedingsindustrie. Udense jongens ontdekten dat in een melkfabriek soms helemaal geen melk wordt geproduceerd. En in Doetinchem verdween de lekkere trek van de scholieren even naar de achtergrond door de enthousiaste verhalen over het maken van pindakaas, zoutjes en nootjes.
De organisatie kreeg na afloop van de bedrijfsrondleidingen geregeld te horen dat scholieren van plan zijn een opleiding in de procestechniek te gaan doen. Dat is goed nieuws, want de aanleiding van de Week van de Procestechniek is dat niet voldoende jongeren kiezen voor een baan als procesoperator, analist of onderhoudsmonteur in de procesindustrie, terwijl daar wel veel vraag naar is.
De Week van de Procestechniek wordt ondersteund door Stichting C3.