Noviteit op WoTS: Van Beek Pulse

Noviteit op WoTS: Van Beek Pulse featured image

Slecht stromend, pasteus of kleverig product transporteren met een schroeftransporteur? Dat kan in de praktijk een flinke uitdaging zijn. Productopbouw tussen de schroefbladen kan de transportcapaciteit verminderen en een nauwkeurige dosering bemoeilijken. Met de Pulse introduceert Van Beek schroeftransport een technologie juist voor deze moeilijk transporteerbare producten.

De Pulse bestaat uit twee schroeven die afzonderlijk worden aangestuurd. Beide schroeven kunnen separaat en a-synchroon bewegen. Door een oscillerende en pulserende beweging ontstaat een zelfreinigend karakter. Productopbouw tussen de schroefbladen wordt hierdoor actief verminderd doordat het product wordt verdrongen. Resultaat is een stabieler transportproces met een constantere transportcapaciteit en nauwkeurigere dosering. De Pulse voegt daarmee letterlijk een nieuwe beweging toe aan bestaande schroeftechnologie.

Pulse-profiel afgestemd op product en proces

De aansturing van de schroeven gebeurt via procesautomatisering die volledig in eigen huis door Van Beek is ontwikkeld. Via het uitgebreide HMI-scherm kunnen verschillende Pulse-programma’s worden geselecteerd. Ieder programma heeft een eigen bewegingsprofiel en opbouw. Daarnaast kan de gebruiker zelf een Pulse-profiel samenstellen en dit direct in de installatie testen. Hierdoor kan de beweging van beide schroeven nauwkeurig worden afgestemd op de eigenschappen van het product en het gewenste transportproces.
Verschillende instellingen zijn eenvoudig met elkaar te vergelijken. Daarmee kan voor iedere toepassing worden gezocht naar de configuratie die het beste resultaat geeft. De Pulse werkt dus niet met één vast bewegingspatroon, maar biedt de mogelijkheid om de schroefbeweging gericht af te stemmen op het te verwerken product. De installatie verzamelt continu real-time procesdata. De intelligente besturing analyseert deze gegevens en slaat ze op.

Mogelijkheden voor uitdagende producten

Met de Pulse laat Van Beek zien dat de mogelijkheden van schroeftransport niet alleen worden bepaald door de eigenschappen van het te transporteren product. Ook de manier waarop de schroeven worden aangestuurd, kan bepalend zijn. De Van Beek Pulse verlegt daarmee de grens van wat met schroeftransport mogelijk is.

Je vindt Van Beek schroeftransport en de Pulse op stand 7C048 van de beurs WoTS die van 22 tot en met 25 september in Utrecht wordt gehouden.

Lees meer over Van Beek Schroeftransport.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.