Familiebedrijf Mesken Haule in Oosterwolde mag een complete, op maat gemaakte verpakkingslijn leveren aan de Australische Oreco Group. Met de machine van Mesken Haule worden suikerrietbalen ontstoft, verpakt en gestapeld.
De miljoenenopdracht voelt voor Mesken Haule, met een gemiddelde jaaromzet van drie miljoen euro, zonder twijfel als een klinkende overwinning. “Dit is meer dan een commerciële opsteker”, vertelt directeur Henk Mesken van de Friese machinebouwer. “Het is bovenal een vorm van erkenning. Erkenning voor het harde werk dat mijn ouders jarenlang hebben geleverd. Ze hebben hun ziel en zaligheid in dit familiebedrijf gestoken — deze opdracht voelt als een eerbetoon aan hun inzet en doorzettingsvermogen.”
Mesken exporteert wereldwijd
Als familiebedrijf heeft Mesken Haule zich sinds de jaren 1980 ontwikkeld tot een toonaangevende specialist in de ontwikkeling en productie van balenpersen en verpakkingsmachines. Met maatwerkoplossingen voor natuurlijke vezels en diverse afvalmaterialen levert het bedrijf complete productielijnen voor onder meer houtkrullen, zaagsel, hooi, stro, hennep, vlas, glasvezel en glaswol.
“We exporteren zo’n 85 procent van onze machines wereldwijd”, vertelt Henk Mesken. “Aan klanten die actief zijn in de agrarische sector, de recyclingindustrie en de productie van natuurlijke isolatiematerialen. Die bedrijven kiezen bewust voor onze ervaring, service en betrouwbare kwaliteit.”

Op maat gemaakt
“In deze nichemarkt kent iedereen ons”, zegt Henk Mesken trots. “Want er zijn wereldwijd maar een handvol echte specialisten. Met jarenlange ervaring in het verpakken en verwerken van natuurproducten leveren wij maatwerkoplossingen die perfect aansluiten op de behoeften van onze klanten. Elke machine is uniek – van het allereerste ontwerp tot en met de ingebruikname.”
Mesken Haule heeft veel ervaring met het Australische product suikerriet. Dat verklaart waarom Oreco Group haar order bij Mesken Haule plaatste. Op verzoek reisde Mesken onlangs zelf naar Australië om bij Paul Woosley, directeur van de Oreco Groep, zijn oor te luister leggen en ideeën te bespreken. “We hebben een voorstel gedaan dat meteen goed werd ontvangen. Daarnaast is voor ons gekozen omdat onze machines vooruitstrevend en makkelijk in onderhoud zijn. Ook is onze dubbele machine gunstiger geprijsd dan twee enkele machines.”

15 zeecontainers vol
Een complete verpakkingslijn in productie? Dat betekent volop aan de slag. De hele lijn wordt eerst tot in detail uitgetekend en vervolgens op maat gemaakt in de fabriek in Oosterwolde. Daarna gaat alles in zo’n 15 zeecontainers naar de Australische klant. Henk Mesken: “We mikken erop dat binnen een jaar alles klaarstaat. Dat wordt spannend, maar met het nieuwe talent dat we gaan aannemen, hebben we er alle vertrouwen in dat het gaat lukken!” Vervolgens reist Mesken samen met een paar collega’s naar Australië af om de lijn ook compleet te installeren.
Meer over Mesken Haule