Dinnissen heeft een nieuwe vestiging geopend in Melle bij Gent. Met deze uitbreiding versterkt het bedrijf zijn internationale aanwezigheid en staat het dichter bij klanten in België en Noord-Frankrijk. De dagelijkse leiding is in handen van operationeel directeur Stefaan Cottenie.
In België zijn veel potentiële klanten die Dinnissen Process Technology nog niet kennen. Wanneer ze het Sevenumse bedrijven léren kennen, zijn ze vaak verbaasd dat Dinnissen ‘om de hoek’ zit. De keuze om een vestiging in België te openen komt dan ook voort uit de groeiende vraag naar hoogwaardige procesoplossingen in de voedings- en chemische industrie. Dankzij de centrale ligging in Melle is Dinnissen goed bereikbaar voor klanten in België en Noord-Frankrijk.
Dinnissen focust op voeding en chemie
De Belgische vestiging richt zich vooral op food en chemie, sectoren waar strenge eisen gelden op het gebied van kwaliteit en veiligheid. Daarnaast bedient Dinnissen ook de markten feed en petfood. Het bedrijf onderscheidt zich door alles van A tot Z in eigen huis te doen: van het verwerken van plaatstaal tot de bouw van complete systemen, inclusief engineering, software en elektrotechniek. Klanten die de productie in Sevenum zien, zijn vaak direct overtuigd van de kwaliteit en de uitgebreide productiemogelijkheden.
Meer personalia:
Nieuw D-Innocenter voor R&D en FAT met product
Met de aankomende komst van het D-Innocenter in Sevenum – een uitgebreid all-in testcentrum – kunnen zowel machines als volledige systemen worden getest. “Wij werken in de nieuwe vestiging nauw samen met het testlab. Zo bieden we onze klanten oplossingen die aantoonbaar betrouwbaar zijn”, vertelt directeur België Stefaan Cottenie. “Het D-Innocenter biedt daarnaast de mogelijkheid om een volledige installatie op te stellen en zelfs te testen met product. Dankzij deze aanpak kan het volledige systeem al afgesteld worden tijdens FAT, waardoor de opstart on-site aanzienlijk sneller kan.”
Internationale samenwerking
De vestiging in België is direct verbonden met de expertises van andere vestigingen, waardoor klanten overal ter wereld kunnen rekenen op ondersteuning vanuit alle disciplines. De combinatie van lokale aanwezigheid en wereldwijde expertise zorgt ervoor dat klanten altijd verzekerd zijn van dezelfde hoge standaard. “Dinnissen levert machines en systemen die indien nodig maatwerk zijn. Om dat goed te doen, moet je vaak op locatie bij de klant zijn om met ze mee te denken”, vertelt Stefaan. “Ik zie mijn rol niet als verkopen. Het gaat om met klanten samen te werken en hen te ondersteunen bij het vinden van de juiste oplossing. Het draait om het opbouwen van partnerships voor de lange termijn.”


Dicht bij de klant, waar ook ter wereld
Met de opening van de vestiging in België zet Dinnissen een volgende stap in de internationale aanwezigheid. Na afgelopen jaar nieuwe locaties geopend te hebben in Nieuw-Zeeland en het Verenigd Koninkrijk, bouwt het bedrijf door op een netwerk waarmee klanten dicht bij huis worden ondersteund. “Internationalisering is voor ons geen doel op zich, maar een manier om dichter bij de vraag van klanten te staan”, stelt algemeen directeur Wouter Kuijpers.
Dinnissen investeert in lokale service en in kennisdeling tussen de verschillende vestigingen, zodat elke oplossing dezelfde kwaliteit levert. “Ik ben trots op de groei die we realiseren en kijk uit naar wat de komende jaren brengen”, zegt Kuijpers. “We blijven met daadkracht verbeteren en vernieuwen, zodat we wereldwijd waarde leveren aan onze klanten.”
Meer over Dinnissen Process Technology.


